Z 19. krogom se je zaključil jesenski del med drugoligaši. Črnobeli se iz Novega mesta vračajo s pomembno točko in bodo prezimili na odličnem 7. mestu.

Srečanje so bolje pričeli domačini in prešli v vodstvo že v 10. minuti po golu Žige Kastrevca. Tudi v drugi polčas so bolje krenili nogometaši Krke in podvojili vodstvo v 54. minuti. Strelec pa ponovno Žiga Kastrevec. Biljenci so se po drugem prejetem golu le zbrali in v pičli minuti uspeli dvakrat zatresti mrežo gostiteljev. Obakrat je bil uspešen Kehinde Mathias Oyewusi. Prvič je zadel po podaji Jana Štruklja, v drugo pa po napaki domačega vratarja. Po izenačujočem zadetku se mreži nista več zatresli in tekma se je končala z rezultatom 2:2.

Prvenstvo se bo nadaljevalo v marcu prihodnje leto, ko bo Dolinca gostila ekipo iz Goriških Brd. Srečanje z Brici je predvideno v soboto, 07.03.2020 ob 15:00 uri.

-

Stadion Portoval, Novo mesto

Datum Tekmovanje Sezona Krog
sobota, 23.11.2019 2.SNL 2019/20 19. krog

Krka : Vitanest Bilje 2:2 (1:0)

* Novo mesto, gledalcev 80, sodniki: Perić, Salkić, Radusinović

* Strelca: 1:0 Kastrevec (10.), 2:0 Kastrevec (54.), 2:1 Oyewusi (59.), 2:2 Oyewusi (60.)

Krka: Kisovec, Bedek, Dušak, Kastrevec, Pavič, Škrbec, Huč, Kim, Jakopović, Vešner Tičić (od 82. Kižlin), Potokar
* Rezervni igralci: Levak, Judež, Schweiger, Kižlin, Vranešič, Hrka
* Trener: Zoran Zeljković

Vitanest Bilje: Lipičar, Vencato, Oyewusi (od 73. Breganti), Štrukelj, Doplihar, Pušnar (od 46. Marc), Slavec, Humar, Cvek (od 57. Šturm), L. Žižmond, Perko
* Rezervni igralci: Zagomilšek, Batič, Šturm, Kočevar, Marc, Breganti
* Trener: Sandi Valentinčič

* Rumeni kartoni: Dušak, Kižlin; Vencato