Koper tesno slavil v primorskem derbiju

V zadnjem nedeljskem srečanju 11. kroga 2. SNL sta se na Bonifiki v primorskem derbiju srečala domači Koper in Vitanest Bilje. Odločujoči trenutek srečanja se je zgodil v 16. Minuti, ko je bil za Biljence usoden kapetan Kopra Guberac, ki je dosegel edini zadetek na srečanju.

V prvem polčasu so bili boljši Koprčani, ki so tudi povedli v 16. minuti. V zmedi v kazenskem prostoru je bil najspretnejši kapetan Kopra Guberac. V nadaljevanju pa so se Biljenci le opogumili in pritisnili na plin ter večkrat zapretili v kazenskem prostoru gostiteljev, a žal brez konkretne priložnosti. Izkušena koprska obramba je precej grobo igro vse napade črnobelih zaustavila že v štartu. V sodnikovem podaljšku, je bil izključen že prej porumeneli strelec edinega zadetka na srečanju, Guberac.  Čeprav je bilo opravljenih pet menjav, ena izključitev ter konstantno zapravljanje časa s strani Koprčanov, je glavni sodnik Halilović dosodil le slabe 4 minute podaljška. Kljub številčni premoči in v navalu pred kazenskim prostorom Kopra v zadnjih minutah tekme, črnobelim ni uspelo zatresti mreže in si priigrati več kot zasluženo točko.

Priložnost za nove točke bo že prihodnjo soboto, 5.10.2019 ob 15:30, ko v Dolinco prihaja ekipa Drava Dakinda Ptuj.

Datum Čas Tekmovanje Sezona Krog
29. september, 2019 18:00 2.SNL 2019/20 11. krog

ŠRC Bonifika, Koper

-
Sodniki: Halilović Denis (glavni sodnik), Mijatović Veljko (1. pomoč), Radusinović Davorin (2. pomoč)

Koper : Vitanest Bilje 1:0 (1:0)