Zdesetkani črnobeli praznih rok iz Koroške

Biljenci so se v 17. krogu 2. SNL odpravili na Ravne na Koroškem s precej spremenjeno ekipo. Brez nekaterih standardnih članov prve enajsterice, se žal ni izšlo vse po načrtih. Ekipa Fužinar Vzajemci je bila boljša z rezultatom 2:0.

Zavoljo izpolnjene kvote kartonov je počival Leonardo Vencato Gomes Pires. Na zadnji prvenstveni tekmi z Rogaško so jo slabše odnesli Kevin Humar, Nejc Doplihar in Mathias Oyewusi, obolel je Luka Batič. Zaradi številnih odsotnosti so si zato vpoklic na tekmo prislužili tudi nekateri člani mladinske ekipe. David Zavadlav in Tine Kočevar, ki sta prve minute med člani odigrala že v končnici lanske sezone, povratnik v člansko ekipo Abel Marc ter Kevin Nardin.

Kljub razmočenemu in slabemu igrišču so si črnobeli ustvarili kar nekaj priložnosti za zadetek. Po vodstvu domačih v 29. minuti, ko je v polno meril Žan Medved, je imel najlepšo Geancarlo Slaviero, a mu je strel iz bele točke nasprotnikov vratar ubranil. Gostje so podvojili vodstvo v začetku drugega dela, ko je bil ponovno uspešen Žan Medved. Kljub Številnim obetavnim akcijam na obeh strah se rezultat do konca srečanja nato ni več spremenil.

Prihodnji konec tedna bodo črnobeli odigrali še zadnjo domačo tekmo v jesenskem delu sezone. V Dolinco prihaja ekipa Jadrana iz Dekanov. Srečanje bo v soboto, 16.10.2019 ob 13:30 uri.

Datum Čas Tekmovanje Sezona Krog
9. november, 2019 14:00 2.SNL 2019/20 17. krog

Mestni stadion Ravne na Koroškem

-
Sodniki: Balažič Dejan (glavni sodnik), Mikača Goran (1. pomoč), Čiča Miodrag (2. pomoč)

Fužinar Vzajemci : Vitanest Bilje 2:0 (1:0)