Out je del igrišča

Na težko gostovanje v Rogaško Slatino so se Biljenci odpravili brez dveh pomembnih členov, saj sta bila zaradi kartonov prejetih v Sežani, odsotna Luka Žižmond in Mathias Oyewusi. Po izključitvi Vencata v 8. minuti in zaostanku že z 2:0, so se Biljenci le zbrali in prišli do izenačenja, a na koncu jim je vseeno zmanjkalo nekaj sreče in Rogaška je slavila s 3:2.

Biljenci so večji del tekme igrali z 10 igralci v polju. Že v 8. minuti srečanja je bil izključen Leonardo Vencato zaradi prekrška nad nasprotnim igralcem. Domačini so nato povedli v 33. minuti z 1:0, kar je bil tudi rezultat ob polčasu. Po 5 minutah drugega dela so igralci Rogaške povišali vodstvo na 2:0. Za podajo pri zadetku je bila žoga že krepko izven igrišča, a je kljub protestom, glavni sodnik gol potrdil in s tem grdo oškodoval črnobele iz Bilj. V 72. minuti je bil zaradi drugega rumenega kartona izključen domači igralec Mraz. To je dalo Biljencem dodatnega zagona, ki so najprej prek Mateja Žižmonda znižali vodstvo na 2:1, V 85. minuti tekme pa je za izenačenje poskrbel Nejc Doplihar. A na koncu je vseeno zmanjkalo sreče, saj so gostitelji izkoristili spodrsljaj obrambe in 2 minuti pred zaključkom srečanja dosegli zmagoviti gol za končnih 3:2.

Po dveh zaporednih gostovanjih bodo v naslednjem krogu 2. SNL Biljenci ponovno zaigrali na domačem igrišču. Tekma z Roltek Dobom bo v soboto,  20.04.2019 ob 17:00.