Potrditev obstanka med drugoligaši

Vse tekme 28. kroga 2. SNL so bile odigrane že med tednom, v sredo 15.5.2019. Črnobeli so poskrbeli za eno izmed najodmevnejših zmag, ko so v Dolinci visoko odpravili Kalcer Radomlje in si dva kroga pred koncem prvenstva tudi potrdili obstanek v krstni sezoni med drugoligaši.

Srečanje pred kar dvesto petdesetimi gledalci so bolje začeli Biljenci, ki so povedli že v 3. minuti, ko je v polno meril Geancarlo Slaviero. Sledil je hiter preobrat gostov, kot je prvi strelec prvenstva Hajrić, najprej rezultat izenačil iz najstrožje kazni v 10. minuti. V 17. minuti je zadel še enkrat in postavil tudi rezultat polčasa 1:2. Prednost so igralci Radomelj zadržali le do 64. minute, ko je za domače izenačil Mathias Oyewusi. Izenačujoči zadetek je varovancem Sandija Valentinčiča dal krila in so v 71. minuti z golom Luke Žižmonda prišli do zasluženega vodstva. V 78. minuti je Mathias še drugič poskrbel za veliko veselje na tribunah. V zaključku tekme je Mathias Oyewusi še uspešno izvedel strel iz bele točke in postavil končni rezultat srečanja 5:2.

Predzadnji krog je na sporedu že prihodnjo soboto, 18.5.2019 ob 16. uri. Na zadnje gostovanje v sezoni, se Biljenci odpravljajo v Dekane.