Skip to content

Prekinitev črnega niza v Lendavi

V Lendavi so padli štirje zadetki, kar pa ni bilo dovolj, da bi dobili zmagovalca. Biljenci so se v Prekmurje odpravili s slabo popotnico, saj so izgubili šest zaporednih tekem, a tudi ekipa Nafte oktobra ni blestela. Po uvodni fazi dvoboja je zadišalo po novem presenečenju pod lendavskimi griči, saj so Primorci hitro povedli z dvema goloma prednosti. Bamba Susso, ki se je s 13. golom sezone na vrhu ligaške lestvice strelcev znebil Nika Marinška, je Bilje v 12. minuti popeljal v vodstvo, ki ga je tri minute zatem podvojil Dawoud Jalinous. Lendavčani so se prebudili še pred polčasom, najprej je v 19. minuti zadel Stjepan Igrec, po pol ure igre pa je izenačil še kapetan Mitja Novinič. Gostitelji so skoraj eno uro tekme odigrali z igralcem manj, saj je bil v 36. minuti zaradi prekrška v čisti situaciji za zadetek izključen David Gergö. Okrog 200 gledalcev zatem ni videlo nove spremembe izida. Nafta je osvojila 25., Bilje pa 17. točko. nzs.si

Nafta 1903 : Vitanest Bilje 2:2 (2:2)
* Zadetki: 0:1 Susso (12.), 0:2 Daw. Jalinous (15.), 1:2 Igrec (19.), 2:2 Novinič (32.)