Skip to content

Z visokim porazom iz Lendave (VIDEO)

Črnobeli so v predzadnjem krogu 2. SNL na gostovanju v Lendavi doživeli visok poraz.

Lendavčanom, ki so bili pred današnjim krogom še v igri za drugo mesto, tako ni pomagala niti teniška zmaga v spopadu z Biljenci. Primorci so v Prekmurju klonili s 6:1, prvi zadetek so prejeli v 15. minuti, ko so gostitelji izkoristili prvo pravo priložnost. Hitro akcijo in podajo Jake Bizjaka je v gol pretvoril Mihael Rebernik. Tudi drugi zadetek je padel po istem receptu, znova je podal Bizjak, z bližine pa je zadel Nermin Haljeta, ki je minuto pred odmorom zadel še drugič, potem ko se je po globinski podaji znašel sam pred vratarjem Matijo Radikonom. Zasedba Nafte je trikrat zadela tudi v nadaljevanju tekme, v 58. minuti je po preigravanju v kazenskem prostoru zadel Jaka Bizjak. Osem minut kasneje so do častnega zadetka prišli tudi črno-beli, ki so domačo obrambo izigrali po lendavskem receptu. Po podaji Žige Peršiča v polno meril Tin Matić. Sledil je hiter odgovor Prekmurcev, Vedran Vinko je v 69. minuti izvedel kot z leve strani igrišča, žoga je poletela mimo nekaj nogometašev in končala v primorski mreži. Piko na i domači zmagi je postavil Stjepan Oštrek, ki je v 89. minuti lepo zadel iz prostega strela z razdalje 25 metrov. nzs.si

Nafta 1903 : Vitanest Bilje 6:1 (3:0)
* Zadetki: 1:0 Rebernik (15.), 2:0 Haljeta (29.), 3:0 Haljeta (44.), 4:0 Bizjak (58.), 4:1 Matić (66.), 5:1 Vinko (69.), 6:1 Oštrek (89.)