Skip to content

Ilirija slavila v Biljah (VIDEO)

Slaba serija rezultatov se nadaljuje. Na derbiju dna lestvice je v Biljah z rezultatom 1:2 slavila Ilirija. Srečanje je ponovno zaznamovalo slabo sojenje v škodo črno-belih.

Po izenačenem začetku tekme, je Ilirija prešla v vodstvo v izdihljajih prvega polčasa. Trenutek nezbranosti v obrambni vrsti je 45. minuti izkoristil izkušeni Rujović. V začetku drugega polčasa je domači strateg Valentinčič v ogenj poslal še drugega napadalca Žižmonda, odločen da rezultat obrne v prid Biljencev. Le tri minute kasneje pa je zaradi zdravstvenih težav igrišče zapustil Nagode. V 65. minuti je bila dosojena sporna enajstmetrovka za goste. Leonardo je s čistim izbijanjem žoge v kazenskem prostoru ustavil obetaven napad Ljubljančanov. Glavni sodnik ni bil takega mnenja in je na začudenje vseh prisotnih pokazal na belo točko. Ponovno pa se je izkazal vratar Lipičar, ki je ubranil strel Tiganja iz najstrožje kazni. V 79. minuti pa so gostje povišali prednost. Za 0:2 je z bližine zadel Corn. Kanček upanja za črno-bele je v 83. minuti le ulil Ferjančič, ki je s strelom od daleč znižal vodstvo na 1:2. Do konca srečanja so se Biljenci trudili vsaj izenačiti, a je obramba Ilirije zadržala minimalno prednost do konca tekme.

Srečanje pa je ponovno zaznamovalo slabo sojenje z veliko spornimi odločitvami sodniške trojke, ki je dvignilo precej nejevolje tako med igralci, kot gledalci na tribuni. Glavni sodnik srečanja je pokazal kar 11 rumenih kartonov, 6 domači in 5 gostujoči ekipi.

V nedeljo, 28. oktobra 2018 Biljenci odhajajo na gostovanje v Radomlje. Tekma 13. kroga se bo pričela ob 14. uri.

Vitanest Bilje : Ilirija 1911 1:2 (0:1)
* Zadetki: 0:1 Rujović (45.), 0:2 Corn (79.), 1:2 Ferjančič (83.)