Ponovno obstali v polfinalu MNZ pokala (FOTO/VIDEO)

Članska ekipa je tako kot lani obstala v polfinalu pokala MNZ Nova Gorica. V občinskem derbiju za vstop v finale se je pomerila s sosednjo Adrio iz Mirna.

Prvi zadetek je padel že v 9. minuti ko je po strelu Mastena s strani slabo posredoval vratar Radikon in žogo potisnil v lastno mrežo. v 22. minuti se je v gneči pred biljenskim golom najbolje znašel Puhalić in povišal na 2:0. V končnici polčasa so črnobeli zaman zahtevali drugi rumeni karton in izključitev nasprotnega igralca Umeka po grdem prekršku s hrbta nad Štrukljem. Huda napaka glavnega sodnika je bržkone vplivala na nadaljnji potek srečanja. Med polčasom je bilo na strani črnobelih opravljenih vseh pet menjav. V 69. minuti so Biljenci le uspeli znižati rezultat. Po strelu Marca iz kota je z bližine žogo v mrežo potisnil novinec Tavčar. Biljenci so v nadaljevanju še bolj pritiskali proti golu Adrie, a je vratar Bon z nekaj lepimi posredovanji zadržal minimalno vodstvo. Še najlepša priložnost za izenačenje se je ponudila v sodnikovem podaljšku. Glavni sodnik je po prekršku nad Dopliharjem v kazenskem prostoru dosodil najstrožjo kazen. Žoga je po strelu Šturma zadela le prečko in zmage z 2:1 so se veseli sosedje iz Mirna.