Skip to content

Tri točke proti Dravi (VIDEO)

Črnobeli so 12. prvenstveni krog odigrali pred domačimi navijači ter zanesljivo prišli do treh točk proti ptujski Dravi. Za drugo domačo zmago v sezoni so zadeli, Doplihar v prvem ter Mathias in Šturm v drugem polčasu.

Varovanci Sandija Valentinčiča so povedli že v 15. minuti srečanja, ko je mrežo gostov načel Nejc Dolpihar po podaji Mathiasa. Z minimalnim vodstvom domačih se je tudi končal prvi polčas. Tudi v drugi del so boljše vstopili črnobeli in že v 51. minuti povišali prednost, ko je še četrti zadetek v prvenstvu dosegel Mathias. Tretji gol je padel v 81. minuti ko je ponovno podal Mathias, strelec pa Danijel Šturm, ki je v igro vstopil le minuto pred tem in postavil končni rezultat 3:0.

Tokrat pa gre pohvaliti tudi sodniško trojko za dobro opravljeno delo, posebno glavnega sodnika Mateja Čontalo iz Oplotnice, ki je prav v Biljah odsodil svojo krstno tekmo med drugoligaši.

Prihodnji teden čakata črnobele dve tekmi. V sredo, 09.10.2019 ob 17:00 se bodo pomerili v gosteh pri sosedih iz Renč, v sklopu pokalnega tekmovanja v MNZ Nova Gorica. Konec tedna pa Biljenci odhajajo še na gostovanje na Dob. Tekma 13. kroga 2. SNL bo odigrana v soboto, 12.10.2019 ob 15:30.

Vitanest Bilje : Drava Dakinda Ptuj 3:0 (1:0)
* Zadetki: 1:0 Doplihar (15.), 2:0 Oyewusi (51.), 3:0 Šturm (81.)