Zgodba se nadaljuje… (VIDEO)

Sobotni sosedski spopad v Novi Gorici je po preobratu v izdihljajih tekme pripadel Goričanom.

Lokalni obračun so precej bolje odprli Biljenci, ki so se vodstva veselili že v šesti minuti. Hiter protinapad gostov je zaključil poletni povratnik med črno-bele Thomas Breganti. Goričani so za razliko od zadnjega spopada pred dvema letoma izenačili še pred odmorom. V 24. minuti je z nekaj sreče zadel Alessandro Ahmetaj, žoga je po strelu iz osrčja kazenskega prostora spolzela pod Juretom Lipičarjem. V prvem polčasu velja omeniti še poškodbo Stefana Kladarja, ki ga je že v 19. minuti zamenjal Goran Terziev.

V 69. minuti so Biljenci znova vodili. Uroš Likar je slabo odbil udarec z razdalje, odbitek pa je v mrežo matičnega kluba pospravil Nik Jermol, zgolj dve minuti kasneje pa je Luka Batič prejel še drugi rumeni karton in Biljenci so nadaljevali z deseterico.. Sledila je nora končnica, saj so Goričani v 87. minuti prišli do drugega izenačenja. Po kotu je najprej sprožil Nejc Mevlja, z bližine pa je zadel Žan Leban. Čeprav so gostje zahtevali prekršek nad vratarjem Juretom Lipičarjem, je zadetek obveljal, biljenska mreža pa se je v sodniškem dodatku tresla še tretjič. Znova po kotu z desne, na bližnji vratnici pa je z glavo zadel Leon Marinič. nzs.si

Gorica : Vitanest Bilje 3:2 (1:1)
* Zadetki: 1:0 Breganti (6.), 1:1 Ahmetaj (24.), 1:2 Jermol (69.), 2:2 Leban (87.), 3:2 Marinič (91.)